Фото огляди
Захоплюйся!
Надихайся!
Відчувай!
Туристичних направлень
Огляди

Jozani Forest

Сьогодні ми з вами відправимося в неймовірний куточок Занзібару - Національний парк Jozani Forest.
Я дуже-дуже раджу цю екскурсію. Насправді, в нашій програмі зовсім не було дня для цієї екскурсії, тому після оглядів готелів ми з колегою взяли таксі і поїхали в цей парк. Цей таксист нас чекав до завершення екскурсії.
Парк знаходиться в самому серці острова на території 44 кв. км, і поділений на три частини:
  • чагарники;
  • мангрові зарості;
  • тропічний ліс.
І ось і цих тропічних лісах живуть червоні колобуси, що занесені в Червону книги як зникаючий вид мавп. Також в лісах мешкають сірі колобуси, чорні макаки, хамелеони, неймовірні птахи та метелики.
Я вам навіть не можу передати ті емоції та враження, коли в одну мить ти опиняєшся в якомусь магічному місці, з величезними деревами, які своїми кронами закривають небо! Це реальна нереальність.
Зверніть увагу на фото 👇 наскільки маленький гід і наскільки величні дерева. Так-так, по парку гуляємо тільки з гідом. Та насправді, це не погано, вони водять спочатку по лісу, розповідаючи про нього, та рослини. Дивиться, щоб ви не відступили з троп і не загубилися, ну і вони знають місця, де граються колобуси.
А парк взувайте кросівки, так зручніше ходити, ну і змії тут теж є.
А які звуки тропічного лісу.... це неможливо забути.
В парку мешкає приблизно 1000-1600 червоних колобусів і мешкають вони тільки в цього лісі на Зтанзібарі. Наприклад, на материку Танзанії їх вже немає.
Колобуси дружелюбні, і в цілому туристи їх зовсім не цікавлять. Вони граються, бешкетують, живуть своїм життям, і можуть спокійно пригати в міліметрах від вас. Та трохи лячно, коли вони зграєю в 50 особин починають біля тебе стрибати або по деревах прямо над тобою.
До них можна підходити дуже близько, фотографуватися, та кормити і торкатися не можна. Та от будьте уважні, бо чорні макаки, наприклад, можуть бути не дуже дружніми.
Просто занзібарська дорога ☝️і просто перевозка джекфрукту! Їли його?
Парк перетинає автомобільна дорога, тому на дорозі можна зустріти колобусів. Та водії дуже обережні, бо за збиття колобусу передбачені штрафи.
Навіть попереджувальні знаки встановлені.
Друга частина екскурсії - відвідування мангрового лісу. Знаєте, мангрові зарості можна багато де побачити, а так щоб увійти прямо в мангровий ліс - у мене такий досвід був вперше.
Їх коріння настільки сильне, що по ним можна стрибати, уявіть лише.
Мангри відіграють дуже важливу роль для острова - захищають від цунамі, ураганів та ерозії грунту. Тому наразі вирубка цих дерев суворо заборонена. А раніше їх деревину використовували для виготовлення човнів.
Мангри дуже гарні і різні, то великі і могутні, то крихітні, ніби пальці руки, зібрані разом. І так цікаво споглядати, як маленькі зелені росточки пробиваються серед чорного грунту та коренів.
Зазвичай було як - на екскурсіях ти під'їжджаєш до мангрових заростів, дивишся ніби зі сторони на них. А тут ти опиняєшся в самому серці їх царства... відчуваєш кожен їх подих, рух та звуки... чаруючі миті.
Через ліс прокладено дерев'яний міст, тут малолюдно та тихо... чуєш тільки звуки природи та стукіт серця...
Танзанія