Від Афін їхати біля 75 км, однак це варто такої подорожі...
Звивисте узбережжя, чисте прозоре море проворуч усього маршруту і численні зупинки, бо неможливо насолодися краєвидами і сказати собі "годі, вже досить, все і так повторюється"...
І ось, нарешті, перед нам постає мис і храм Посейдону! Насправді, на цьому місці було два храми - Посейдону та Афіні, але від останнього залишилось лише декілька каменів.
Здалеку храм здається маленьким, а от зблизька - вражаюча велична споруда!
Але особливості цьому храму надає місце, легенди і захід... ооо, без заходу сонця ви не отримаєте стільки незабутніх вражень, без заходу сонця храм буде як всі інші...
І скажу часно, це настільки вражаюче, що ми були тут двічі... але усе по порядку!
Перша наша подорож була з Афін, до речі, це був перший досвід отримати машину в оренду по копії водійського посвідчення, яке ми знайшли на імейлі. Уявіть собі! Забули водійське посвідчення, і думали, що весь план подорожі провалився. Але греки не німці 😄
На мис ми їхали близько двох годин, бо постійно зупинялись, мені завжди здавалось, що ось ця бухта не схожа не попередню, і обов'язково потрібно сфорграфувати!
А особливо мене вразило небо! Якими відтінками воно грає, вони здаються нереальними! Чи може голубе/синє небо бути фіолетовим, рожевим? Виявляється, що може!
Храм Посейдона, як і усе в Греції, пов'язане з міфами та легендами! Тут можна безкінечно писати, бо, навіть, про це місце їх безліч.
Ось, наприклад, Посейдон, другий бог після Зевса, зазрив чудовому храму Афіни в Акрополі. Його багатство та розкіш викликало бажання володіти ним. Ось одного разу він випустив спис і втому місці з'явилось джерело з морською водою, що підкреслювало владу Посейдону. Однак, Афіна не хотіла поступатися розкішним храмом і випустила впис, на місці якого розквітла олива. Відтоді вона стала символом Аттики.
Цар, до якого звернулися за справедливістю, розсудив залишити храм в Акрополі Афіні, а Посейдону збудувати на мисі Суніон новий храм.
Храм було збудовано в 5 століття до нашої ери, однак він був зруйнований персами в 480 р. до н.е., а колони, що залишились до наших днів, відносяться до 444 р. до н.е.
Греки були залежні від моря, на риболовлю виходили чоловіки, а жінки і діти чекали їх вдома, безпечна доставка товарів, вдалий перебіг морських війн... звичайно, потрібно задобрювати бога морів. Тому перед кожним виходом в море, греки приносили жертви Посейдону і просили заступництва, інакше розлючений неповагою до нього бог, міг знищити кораблі в бурхливих водах!
Є думка, що храм Посейдона був побудований саме мешканцями таємничої Атлантиди. Обгрутовується ця думка тим, що храм побудований в іншому стилі, ніж інші храми в Греції, крім того, про храм Посейдона на мисі Суніон є згадки в описах Платона.
На вершині пагорба вітряно і, навіть, літом хочеться вдягнутися потепліше, тому особливо, якщо ви з дітками, не забудьте взяти взяти з собою додатковий одяг, щоб вітер не заважав вашим враженням!
Чи це не казково - сидитіти на тисячолітніх каміннях і спостерігати за заходои сонця?! Коли Бог бере в Свої руки пензлик і розмальовує небо - це вражаюче 💚
Давайте подорожувати разом і нехай ніщо не стримує нас в бажанні знайомитись з нашим чудовим і прекрасним світом! 💚
AllSvit travel завжди в вами на шляху нових відкриттів!