Друзі, привіт! І хоча я не перша, хто розповість вам про ці магічні ярмарки, та буду чергова, хто нагадає про них. Поїхали?
Мюнхен настільки пронизаний атмосферою свята, що ви маєте обов'язково завітати сюди і відчути цю атмосферу. В Мюнхені проводиться декілька різдвяних ярмарків, вони ніби і схожі між собою, і в той же час - ні. Та всі їх об'єднує одне - велика кількість туристів, аромати мигдалю та прянощів, що наповнюють повітря, різдвяна музика та відчуття очікування.
Перший ярмарок, на який ми потрапили - Kripperlmarkt на вулиці Neustrauser - ринок вертепів.
Тут просто шалений вибір вертепів, різного розміру, з різних матеріалів, я такого ще ніколи не бачила.
Перший ринок вертепів відкрився в 1757 році. Тут можна купити не тільки готові ясла, а й додаткові аксесуари для створення вертепу самому.
Цей ярмарок вважається найбільшим ярмарком вертепів в усій Німеччині. Крім вертерів і аксесуарів, тут продаються і новорічні прикраси, і звичайно, їжа з напоями.
Поступово від ринку вертепів ми рухаємося в сторону найбільшого ярмарку на Marienplatz. Йдемо пішохідними зонами по вулицях Neuhauser та Kaufingerstrase.
Нас супроводжують торгові ряди з милими дерев'яними будиночками, так цікаво і автентично прикрашеними. А аромати прянощів та спецій не залишають ні на мить.
Усе навкруги ніби запрошує в подорож невимушеності, розслабленості та свята.
Я б назвала Мюнхен містом №1 в оригінальності декорування. Настільки пишно і гарно, та різноманітно в той же час, що відчуваєш себе в якійсь казці.
Гарно прикрашені не тільки торгові кіоски, а й усе місто мерехтить вогнями, гірляндами, свічками та ліхтарями.
Відчуваєш себе маленькою дитиною, яка захоплюється і очікує на диво, яке от-от має статися!
Люди співають пісні, грають на шарманці, сміються та голосно розмовляють... Всі турботи ніби відійшли на інший план, чи обнулилися взагалі, бо є тільки тут і зараз.
Найпопулярніші напої на ярмарку пунш та глінтвейн. При цьому в кожному регіоні Німеччині своя рецептура його приготування.
Наливають напої в спеціальні кружечки, за які беруть завдаток. І потім ви з цими кружечками ходите від одного кіоску до іншого. Можете залишити собі, або повернути і вам віддадуть завдаток. Класна традиціями, ніякого одноразового посуду.
А ось цілий будиночок присвячений десерту Кайзершмарн. Знаєте, що це? Як його ще називають "імператорський омлет" - традиційний десерт Баварії/Австрії, легкий, карамелізований млинець з солодкого тіста, що виготовляється з борошна, яєць, цукру, солі та молока. Млинець смажиться на вершковому маслі. У процесі смаження млинець розділяють лопаткою на невеликі шматочки. В оригінальному рецепті до тіста можна додавати родзинки. У модифікованих рецептах до тіста додають вишню, сливи, горіхи, яблучне варення або шматочки яблук, карамелізовані родзинки, мигдаль. Страву посипають цукром або пудрою та подають з варенням.
Само собою, ви не раз будете бачити медові пряники. Поява пряника тісно пов'язана з розповсюдженням вирощування жита та випіканням хліба. Про печиво з медом (прадавні пряники) знали вже в Стародавньому Єгипті. У Стародавньому Римі їх називали panus mellitus («медовий хліб»): їх і випікали з медом. На теренах Київської Русі їх називали «медовим хлібом», який відомий з 9 століття. У цей хліб додавали рослинні соки, подрібнене коріння, а потім і прянощі, які завозили з країн Близького Сходу і навіть Індії.
У Німеччині до різдвяного або великоднього печива почали додавати імбир — так ту з'явилися перші імбирні пряники, або ж «лебкюхен».
Найбільший ярмарок Мюнхену розташований на Marienplatz біля Ратуші. Він не тільки найбільший, а й вважається найстарішим та найсамобутнішим.
Перший різдвяний базар на цій площі розпочав роботу у 1972 році. Саме тут найбільше скупчення туристів, і не дивно, це ж самий центр міста.
Кожний вечір в 17:30 вечора з балкону Ратуші грає "жива" різдвяна музика, яку виконують солісти, хори та ансамблі. Ця музика створює піднесений святковий настрій і в той же час умиротворення в очікуванні Різдва.
Наступний ярмарок, до якого ми дійшли, знаходиться у дворі Резиденції, і називається Weihnachtsdorf in der Residenz.
Цей ярмарок мені дуже сподобався. Ввечері тут найцікавіше завдяки підсвітками, але і людей тут найбільше в цей час. Тому обирайте той період, коли тільки стемніє і будній день, тоді хоч без черг зможете купити смаколики і насолодитися атмосферою.
Через замкнутість простору (двір Резиденції) відчувається затишок та камерність. А усі вогники, гірлянди та підсвітки - просто казкові.
Мммм, місцеві смаколики, як же люблю купляти і куштувати щось традиційне.
Любите сНмажений каштан? Він продається на усіх ярмарках. На смак нічого особливого, але все одно цікаво спробувати.
Лише погляньте, як прикрашені дахи будиночків! Дуже мило і казково...
Асортимент іграшок звичайно повторюється з іншими ярмарками, та завжди можна знайти щось рідкісне, незвичне та особливе.
На ярмарках можна побачити і великий вибір штолленів. В Дрездені штоллен відомий з 1474 року, а патент на його виготовлення могли мати тільки пекарі з Дрездену та околиць. З 1994 року на кожний других різдвяний ярмарок в Дрездені місцева влада влаштовують Штоллен Фест. Візитівкою свята є величезний штоллен, який показово провозять по головних вулицях, а після демонстрації розрізають на багато дрібних кусочків і продають за символічну плату. А зароблені гроші віддають на благодійність. Штоллен, спечений в 2004 році потрапит в Книгу Рекордів Гіннеса, як самий великий і важкий. Уявіть лише, його вага була 4,2 тонни.
Тож, закупаємося штолленами або тут, або їдемо на ярмарок до Дрездену :)
Тож, закупаємося штолленами або тут, або їдемо на ярмарок до Дрездену :)
Ще один цікавий ярмарок Мюнхену, на який ми завітали - Середньовічний. Напевно це був самий завантажений ярмарок з усіх. що ми бачили. Називається Mittelaltermarkt і знаходиться на Witelsbacher Platz.
Всі декорації виконані в середньовічному стилі, у вигляді замків з тематичними підсвітками та ліхтарями. Тут можна зустріти лицарів та благородних дам в традиційних костюмах. Лунає музика, що відображає звуки змагань, а на вихідних проводяться Середньовічні спектаклі та шоу з вогнем.
Повторну прогулянку ярмарками ми здійснили вдень на наступний день. І звичайно, вдень зовсім інші враження.
Пусті фудкорти, і можна сказати, відсутність людей, та можна милуватися красою дерев'яних будиночків, так святково прикрашених ліхтариками і ялинковими гілками.
Та все-таки в темряві з мільйоном підсвіток мені святковіше та романтичніше. А вам?