Байонна не так приваблює туристів через свою віддаленність від окевну (всього 8 км), однак саме тут можна відчути баскійський дух.
Старовинні домівки з дерев'яними ставнями і рамами в баскійських кольорах, щільно побудовані одне біля одного, іноді нагадують домівки Амстердаму.
Квітучі рослини, що прикрашають домівки, ваблять розглядати фасади та насолоджуватись їх різними кольорами.
Найпотужнішою спорудою Байонни є кафедральний собор Сен Мері. Його будівництво почалося в 1213 році і завершилось аж у 17 сторіччі.
З південної сторони собору є затишний клуатр з галявиною.
Але найкраще фотографувати собор саме здалеку!
Він настільки великий, що об'єктив камери не вміщує його, лише певні частини.
Байонна довгий час процвітала завдяки свому стратегічному розположенню біля кордону з Іспанією. Довгий час місто належало Англії, а під французську корону перейшло у 1451 році.
Байонна також відома тим, що у 16 сторіччі відкрила свої ворота європейським біжанцям, що врятовувались від переслідувань іспанської та португальської інквізиції.
Сьогодні Байонна - чарівне баскійське місто, саме так я його сприймаю. Але офіційно, це французське місто в регіоні Нова Аквітанія.
Різнокольорові віконні ставні, затишні вулички, свій ритм житття приваблюють неспішачи прогулюватись містом.
Інколи, крокуючи вулицями міста відчуваєш себе серед декорацій старовинного кіно, і це так захоплює 😍
Я люблю неспішні прогулянки такими містами...
Атмосферності місту додають місцеві ресторанчики, що знаходяться вздовж двох берегів річки Нів (Nive).
Історичний центр міста, як і в більшості європейських міст, знаходиться навкруги собору, тому в місті легко орієнтуватись і важко загубитись, бо по шпилях собору ви завжди знайдете центр.
Ми не вивчали детально визначні пам'ятки та музеї, більше гулили містом та захоплювались його атмосферою, але в місті і є що подиватись для дослідників історії і любителів античності.
Щоб краще відчути атмосферу місто, то варто приїхати у серпні, коли проходить літній фестиваль. Місцеві одягаються в одяг біло-червоного чи зеленого кольору, традиційні баскійські кольори, і розпівують гімни!
До речі, Баонна вважається шоколадною столицею Францією. Але мені важко поєднати Францію і шоколад 😊 Тим не менш, у місті проходить навіть фестиваль шоколаду, ну і звісно, є музей шоколаду.
Байонна одне з небагатьох міст Франції, де проходить коррида. Таку розвагу французи зберегли від своїх сусідів іспанців. І це теж надає місту своєї автентичності.
Поряд з Байонною знаходиться ще одне місто французської країни Басків, куди ми і відправились далі. Поїхали знайомитись?