Таллін - чудовий маршрут на вихідні. Місто, яке застило в середньовіччі, а загадковість вузеньких вулиць яких так і вабить. Місто, що так гармонічно поєднує старовинність та сучасність, і яке є неймовірно комфортним для туристів.

В лабіринти вузеньких вулиць старого міста можна потрапити через різні ворота, та саме ці ворота - Віруські 👆, є найгарнішими. Колись вони були частиною кріпосної стіни, а зараз це ніби часовий портал. Через них ми потрапляємо у старе місто найвражаючу частину Талліну.

Це один з найгарніших європейський центрів, як на мене... Ми не порівнюватимемо це з Віднем чи Римом, це зовсім інше... Таллін камерний! Це ніби декорації до фільму про лицарів та принцес!

Середньовічний центр міста був побудований 600 років тому і зберігся незмінним: площі, будинки, мощені вулички, церкви та 18 веж. Вражає!

Мандруючи вуличками, залишається тільки насолоджуватися красою міста, споглядаючи різні деталі та елементи. Зверніть увагу на клумбу та ліхтарик. Навіть в звичних речах ми зустрічаємо лицарські мотиви.

Розгляньте будиночки, двері, арки...аж мурахи! Все таке казкове та миле!

На центральній площі знаходиться одна з визначних пам'яток - ратушна аптека.

Уявіть, вона працює з 15 століття, як магазинчик і як музей. Вхід безкоштовний, тому обов`язково завітайте.

Незвично побачити такі експонати як собачі фекалії, пеніс оленя і інші незвичні "інгредієнти", якими знахарі лікували хвороби.

В аптеці проводять екскурсії, де вчать робити збори лікарських трав і пропонують спробувати кларет - лікарське вино, що виготовляють по рецепту 1467 року.

Крім різних цікавих лікарських засобів, тут продавався і марципан, продажі з якого складали основну частину доходу Ратушної аптеки. Згідно естонській легенді, марципан винайшли саме тут у 15 сторіччі, і він вважався лікарським засобом.

Я із задоволенням порозглядала різні експонати, бо завжди думками переношуся у століття назад і уявляю, як поважні леді заходили за ліками, чи простолюдинки, чи якась старенька жіночка, ну дуже говорлива.... люблю змальовувати різні образи і відчувати атмосферу місць.

Кларет хотіла купити, та не хотілося носити з собою по місту, а потім вже і не купили...

Винируємо з аптеки і йдемо гуляти вуличками міста.


Такий особливий період подорожі, бо одночасно поєднуються атмосфера старого міста, і різдвяного, тому емоції посилюються в мільйон разів.

Взагалі Таллін не був перенаповненим туристами, тут так приємно неспішно гуляти, і відкривати різні його грані.

Будинкам по 500-600 років, а виглядають свіже і яскраво!












Під час прогулянки обов'язково завітайте в церкви. Вони цікаві своєю нешаблонністю і в той же час, затишністю і простотою.

Першою на моєму шляху нам трапився Домський Собор. Він аніскільки не нагадує величні Домські Собори в інших країнах, та тут так спокійно і камерно.

Це найстаріший собор Талліна, присвячений Діві Марії.

Стіни прикрашені дворянськими гербами та епітафіями. дуже цікаво розглядати герби.

Для відвідувачів відкрита вежа з оглядовим майданчиком.

Види на місто - неймовірні!!!! Ні на хвильку не пожалкувала, що дерлася вгору.

Присипані снігом дахи будиночків, та й самі пряникові будиночки такі милі.

І вузенькі вулички з різнокольоровими будиночками. Який же Таллін неймовірний!

Куди не поверни голову, оку завжди є за що зачепитися. Тут шпилі церков та вежі кріпосних стін.

А тут ще більше веж. Місто таке охайне та пряникове!






Іноді здається, що Таллін - це суцільні оглядові майданчики. Бо ми ходили містом без мети і маршруту, та постійно потрапляли на неймовірні види на місто! Панорами такі, що неможливо очі відірвати.

В замку Тоомпеа 👆 засідає естонський парламент, а от туристів сюди ще приваблює вежа Довгий Герман. Смішна назва, чи не так? Ще є вежа Товстої Маргарити і вулиця Довгої ноги :)

А вежа цікава тим, що є символом незалежності Естонії, щоранку тут підіймають державний прапор.

Одна з найчудовіших панорам відкривається з Саду датського короля - невеличкий парк в верхній частині Старого міста.

Стільки дахів і милих будиночків, що постійно крутяться думки: "ну от-от Карлсон пролетить" :)

В цьому місці цікавими є статуї монахів. Насправді, їх встановили в память про битву під час правління датчан. Коли війська датчан почали програвати, то єпископи взмолилися до Бога, і по легенді, з небес спустився червоно-білий датський флаг. Це підбадьорило воїнів і допомогло їм здобути перемогу.














































